סוגי מזרונים

נכתב בתאריך: Dec 25, 12
שוק המזרונים הלך והתפתח בשנים האחרונות, וכיום ניתן לרכוש עשרות סוגים שונים של מזרונים במבצע או במחיר מלא. איך נוכל להבדיל בין הסוגים השונים, ואיך נצליח לבחור מבין כולם את המזרון שהכי מתאים לנו? הנה כתבה שעושה קצת סדר בבלגן.

ישנם כמה וכמה סוגי מזרונים פופולאריים בשוק מחברות שונות כמו עמינח, גוד נייט, סימונס וארופלקס:

מזרון ספוג: מזרון הנחשב למזרון הפשוט ביותר. קיימים סוגים שונים של מזרוני ספוג כמו ספוג קשיח יותר או ספוג רך יותר.

מזרוני קפיצים – הסוג הנפוץ ביותר של מזרונים. מערכות הקפיצים במזרונים עשויים בטכנולוגיות שונות. קיימים מזרונים רגילים עם קפיצים, וקיים גם מזרון עם קפיצים מבודדים – מזרון שבו כל קפיץ וקפיץ ארוז בנפרד ולכן מבודד משאר הקפיצים. וכך תנועה בחלק אחד של המזרון לא תורגש בצד השני. הדבר טוב במיוחד לבני זוג שסובלים מתנועותיו של בן הזוג השני במיטה. באופן כזה אם בן זוג אחד זז ומתהפך הרבה, השני לא ירגיש זאת.

מזרוני לטקס – מזרוני לטקס קיימים כבר עשורים רבים, אבל כעת ישנה עלייה גדולה בפופולאריות שלהם. לטקס הוא גומי טבעי המופק מעצי גומי בצפון אמריקה. הלטקס הוא חומר עמיד מאד אשר מסייע להפחית את הצטברות החום במזרונים. החומר מגיב באופן מיידי לכל שינוי בתנוחת הגוף ובאופן כזה מספק את הנוחות המקסימלית, ומותיר את הגב ועמודה שדרה בתנוחה תקינה. מזרון לטקס מציע תמיכה טובה מאד לגוף. קל מאד לשנות תנוחה במזרון לטקס משום שהוא מגיב מהר מאד, ויש לו זמן התאוששות מהיר.

תכונות אלה מאפשרות ללטקס לפעול כמו מערכת תמיכה במקום הקפיצים המסורתיים. ישנם שני סוגים של לטקס – טבעי וסינטטי. הלטקס הסינתטי עמיד יותר מאשר הטבעי וכך המזרון שומר על עמידותו ומספק את התמיכה הטובה ביותר.

מזרוני ויסקו-ג’ל – מזרונים עשויים ויסקו אלסטי. כמו הלטקס, הויסקו יכול לספק נוחות מרבית ותמיכה לעמוד השדרה. ויסקו-ג’ל מגיב לחום על ידי ריכוך, וכך מושפע מטמפרטורת הגוף ומתאים עצמו לגוף. הוויסקו יוצר את התחושה שאתה “נמס” אל המיטה כשהוא מתאים עצמו לקווי המתאר של הגוף. ויסקו-ג’ל מספק הקלה משמעותית בלחץ המופעל על הגוף בזמן השינה ומסייע להפחתת ההתהפכויות של הגוף בלילה. מזרון מבית עמינח עשוי מוויסקו “יקבל” את תנועת הגוף מבלי שזה ישפיע על חלקים אחרים של המזרון. מזרונים אלה בדרך כלל צפופים יותר ממזרונים אחרים, מה שהופך אותם לתומכים יותר אבל גם כבדים יותר.

מזרוני אוויר – מזרונים שדומים למזרוני קפיצים, אבל יש בהם אוויר במקום קפיצים. זהו פיתרון טוב לאירוח חברים ובני משפחה. על ידי התאמת כמות האוויר במזרון אפשר להגדיר את רמת הקשיחות שרוצים בכל צד של המזרון.

מיטות מים – מיטות מים ירדו בפופולאריות שלן מאז שנות ה-70′. התוכן שלהן הוא נוזלי. מיטות מים מודרניות, עברו סדרה של שדרוגים וכעת דומים יותר למזרני קפיצים, והריפוד שלהם מכיל שכבות של נוחות.

מיטות מתכווננות – מיטות מתכוונות נתונות לכוונון – הרמה והורדה על פי הצורך. הן פופולאריות בקרב הסובלים מבעיות גב או מבעיות בריאותיות שונות. מזרונים למיטות מתכווננות קיימים במגוון של חומרים, כולל קפיצים, ויסקו-ג’ל או לטקס, או שילובים שונים.

מזרוני פוטון – מיטה שמקורה ביפן. הפוטון עשוי מחומרים שונים כמו כותנה, צמר, פשתן ועוד. מזרוני פוטון מאופיינים ביכולת להשתנות ממשטח שינה למשטח ישיבה, מה שהופך אותם לאידיאלי עבור אורחים. מכיוון שהם מתקפלים ומתכווצים הם דורשים סוג מיוחד של מזרונים גמישים. מזרונים אלה נמכרים בדרך כלל יחד עם המסגרות המתאימות כדי שהמיטה תוכל לתפקד כראוי.